» » » WAKACJE!!! – Pomyśl, czy oby na pewno wszystko spakowałeś?

WAKACJE!!! – Pomyśl, czy oby na pewno wszystko spakowałeś?

wpis w: Uncategorized | 0

maldives-666118_1920

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne to przede wszystkim ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą, powstałych w przypadku nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku, który może się zdarzyć podczas podróży i wypoczynku. Każda konsultacja medyczna, nawet podstawowa, zmniejsza budżet przeznaczony na wyjazd. Ubezpieczenie zapewnia pomoc medyczną bez konieczności angażowania własnych środków pieniężnych lub w przypadku opłaty rachunków za wizytę lekarską ich refundację po powrocie do kraju.

 

Co to jest ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą?

Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą obejmuje koszty wizyt lekarskich, zakupu lekarstw, pobytu w szpitalu, wykonanych zabiegów lub operacji, transportu medycznego w przypadku nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku.

 

Jaki jest zakres działania Centrum Alarmowego?

Centrum Alarmowe to firma mająca przedstawicielstwa za granicą Rzeczypospolitej Polskiej, świadcząca usługi na rzecz Ubezpieczonych w przypadku problemów podczas podróży. Centrum Alarmowe jest czynne 24 godziny i świadczy usługi w języku polskim oraz językach obcych. Centrum Alarmowe, w przypadku problemów zdrowotnych, wskazuje adres najbliższej placówki medycznej, organizuje i gwarantuje pokrycie kosztów leczenia, hospitalizacji, transportu medycznego, świadczy pomoc w przypadku utraty lub zagubienia dokumentów, środków płatniczych czy opóźnienia lotu. Numer do Centrum Alarmowego jest podany na dokumencie ubezpieczenia, który należy zawsze mieć przy sobie i dzwonić w przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów 

 

 

Jak dobrać sumy ubezpieczenia na wyjazd?

Kupując ubezpieczenie turystyczne należy zawsze zastanowić się nad celem wyjazdu – czy jest to wyjazd typowo na leżak, czy jednak związany z aktywnym odpoczynkiem połączonym z uprawianiem sportu. Istotne jest czy wyjazd dotyczy odpoczynku zimowego na narty czy letniego związanego z rekreacją. Pod uwagę należy też wziąć kraj, do którego wyjeżdżamy. Jest to bardzo istotne z uwagi na wybór, zarówno sum ubezpieczenia jak i doboru innych ryzyk ubezpieczeniowych. np. oprócz kosztów leczenia, warto wykupić ubezpieczenie NNW, bagażu podróżnego i odpowiedzialności cywilnej. Wybór sumy ubezpieczenia zależy od kierunku, w jakim się wybieramy – inną sumę wybierzemy wyjeżdżając do kraju w Europie, a inną wyjeżdżając np. do Indii czy Tajlandii. Inna suma jest potrzebna na wyjazd typowo rekreacyjny, a inna (wyższa),  gdy wyjazd dotyczy uprawiania sportu np. narciarstwa.

 

Co to jest ubezpieczenie OC i w jakich sytuacjach jest przydatne?

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym jest ubezpieczeniem, które chroni Ubezpieczonego oraz osoby, za które ponosi odpowiedzialność, na wypadek wyrządzenia przez nich, podczas podróży, szkody osobom trzecim. Posiadając takie ubezpieczenie, materialna odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez Ubezpieczonego oraz osoby,  za które ponosi odpowiedzialność osobom trzecim spoczywa nie na sprawcy, a na ubezpieczycielu. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym jest szczególnie polecane osobom wyjeżdżającym za granicę w celu uprawiania sportów ( narciarstwo i snowboard – wypadki na stoku) oraz osobom podróżującym z dziećmi.