» » » Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny

wpis w: Artykuły | 0

old_house_free_photo-690x457Własne mieszkanie, czy też własny dom – to marzenie i cel setek tysięcy Polaków. Jak je zrealizować? Za co kupić mieszkanie czy też wybudować dom? Te pytania pojawiają się praktycznie z chwilą powstania potrzeby zakupu własnego lokum.

Oczywiście możliwości jest wiele. Ale najbardziej popularne opcje to zakup za gotówkę (oszczędności) albo za pieniądze pochodzące z kredytu.

Gdy zdecydujemy się na zakup/budowę mieszkania/domu ze środków pochodzących z kredytu, musimy liczyć się z faktem, że nie raz przyjdzie nam się zmierzyć z definicjami używanymi przez banki. Nie raz będą to pojęcia trudne. Jaka jest różnica między marżą a prowizją? Czym jest LTV? Jakie są dodatkowe koszty manipulacyjne? Na co zwrócić uwagę analizując oferty banków? Postaramy się przybliżyć kilka istotnych pojęć, aby decyzja o kredycie nie była przypadkowa, a świadoma i przemyślana.

 

Najłatwiej jest skorzystać z pomocy Niezależnych Doradców Finansowych, których zadaniem jest pomoc na każdym etapie procesu kredytowego. Jeśli zdecydujemy się na osobiste sprawdzanie ofert, warto zwrocić uwagę na:
Prowizję bankową, marżę, ustanowienie hipoteki (wpisem w księdze wieczystej prowadzonej przez sąd), koszty notarialne, ubezpieczenie od zdarzeń losowych z cesją praw z polisy na bank kredytujący, ubezpieczenie na życie z cesją na rzecz banku, ubezpieczenie od utraty pracy.

Proszę pamiętać, aby zwracać uwagę przy wyborze oferty przede wszystkim na koszt całkowity i sumę odsetek. Niestety sama informacja na temat prowizji i marży nie da nam pełnego obrazu oferty.
Wybór oferty kredytowej nie należy do najprostszych. Warto już na samym początku dowiedzieć się o podstawowych parametrach, które są wymagane przez bank, w którym składamy wniosek o kredyt hipoteczny. A może właśnie szukasz odpowiedniego kredytu dla siebie? Skontaktuj się z nami, pomożemy wybrać najlepszą dla Ciebie ofertę. Jesteśmy do dyspozycji.