» » » Dlaczego warto ubezpieczyć swoje cztery kąty?

Dlaczego warto ubezpieczyć swoje cztery kąty?

wpis w: Artykuły | 0

2_mieszkaniowy120x150

Zalanie mieszkania, pożar, powódź… to zdarzenia, które mogą w jednej chwili doprowadzić nas do utraty dachu nad głową i dorobku całego życia. Dlatego warto pomyśleć o odpowiednim ubezpieczeniu swojego majątku.

Prawdziwe jest stwierdzenie, że żadne ubezpieczenie nie uchroni Nas przed kataklizmem naturalnym. Ale dobrze skonstruowana polisa sprawi jednak, że ewentualne szkody zostaną naprawione, a my nie poniesiemy z tym zdarzeniem dodatkowych kosztów.

Na rynku ubezpieczeniowym mamy wiele odmian i wariantów ubezpieczeń mieszkań i domów. Produkty ubezpieczeniowe różnią się m.in. zakresem, wysokością składki, sumą ubezpieczenia, a także doborem opcji dodatkowych. Szeroki wachlarz możliwości ułatwi nam znalezienia oferty dopasowanej do nas.

Ważne jest, byśmy poszukiwania najlepszej oferty zaczęli od precyzyjnego określenia własnych potrzeb: co i w jakim zakresie chcemy objąć ochroną, czego obawiamy się najbardziej (np. pożaru, kradzieży), co może wydarzyć się w naszym mieszkaniu/domu.

Nie warto sugerować się wyłącznie ceną. Tania polisa może zapewniać bardzo wąski zakres ochrony, który okaże się niewystarczający. Najlepiej porównać oferty kilku towarzystw u multiagenta ubezpieczeniowego, który pomoże w doborze odpowiedniej oferty i polisy.

Podstawowe ubezpieczenie mieszkania czy domu może obejmować same mury. Może jednak też chronić tzw. elementy stałe: podłogi, okna, framugi, schody czy zabudowaną kuchnię. Koniecznie należy się upewnić, które elementy będą chronione. Trzeba też sprawdzić, co ubezpieczyciel rozumie przez pojęcie „elementy stałe”, gdyż firmy różnie podchodzą do tej kwestii.

Należy również zwrócić uwagę na ryzyko kradzieży, zalania i przepięcia. Każde towarzystwo w inny sposób definiuje powyższe ryzyka. Zła ocena zakresu ochrony ubezpieczeniowej może skutkować brakiem wypłaty odszkodowania. A tego każdy z nas na pewno chce uniknąć.

Równie ważną opcją dodatkową  do ubezpieczenia mieszkania/domu jest ryzyko: odpowiedzialności cywilnej. Dzięki niemu będziemy mieli zagwarantowaną pomoc w sytuacji, gdy to my wyrządzimy komuś szkodę. Może się to okazać przydatne nie tylko w miejscu zamieszkania, lecz także podczas ferii czy wakacji, jeśli zamierzamy wypoczywać w wynajętym mieszkaniu. Gdybyśmy przypadkiem coś w nim zniszczyli lub zepsuli, o co wcale nietrudno, wówczas ubezpieczyciel pokryje koszty usunięcia szkód. 

Pamiętajmy, że ubezpieczenie mieszkania czy domu jest tak samo ważne jak ubezpieczenie samochodu. Z jednym wyjątkiem, to drugie jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Dlatego zachęcamy do bezpłatnego porównania i sprawdzenia ofert kilkunastu firm ubezpieczeniowych w jednym miejscu. Nasi Doradcy przeanalizują Państwa potrzeby ubezpieczeniowe i pomogą dokonać wyboru odpowiedniej oferty. Dobra polisa zapewni ochronę i wypłatę odszkodowania w przypadku zaistniałego zdania.

Zostaw Komentarz